PočasíSorry! No actual weather data available!
Data powered by

 

Soutěže 2014

Z republikové soutěže hasičů vezeme do Ústeckého kraje dva mistrovské tituly

27.-29.6.2014

Mistrovství republiky v požárním sportu 2014

Mistrovství republiky v požárním sportu 2014 Autor: Deník/Radka Doležalová

včera 14:18

Ústecký kraj – Prvenství ve dvojboji mezi profíky přiváží Jakub Pěkný z HZS Teplice, titul z věže veze z Budějovic Tomáš Vlček z SDH Lhenice.

FOTOGALERIE

Mistrovství republiky v požárním sportu 2014Mistrovství republiky v požárním sportu 2014Mistrovství republiky v požárním sportu 2014Mistrovství republiky v požárním sportu 2014

Dalších 124 fotografií

 

 

 

VIDEO

http://g.denik.cz/5/5a/budejovice-hasici-mistrovstvi-cb14-57_denik-180.jpg

Stovky dobrovolných hasičů z celé republiky v sobotu dopoledne poměřily síly v rámci hasičského mistrovství v Českých Budějovicích.

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje uspořádal o víkendu za účasti České hasičské jednoty a Moravské hasičské jednotky 43. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 61. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

Ústecký kraj v konečném pořadí profesionálních sborů skončil na desátém místě, z patnácti týmů.
I tak ale vezeme do kraje dva krásné republikové tituly a další umístění mezi první třemi v jednotlivcích.

—————————————————————————————————–
Roman Vyskočil,
ředitel HZS Ústeckého kraje: „Nejvíc jsme si  věřili na věž, protože máme v týmu Jakuba Pěkného, několikanásobného mistra republiky. Zázemí v Českých Budějovicích bylo perfektní,“ komentoval přímo v místě konání.
—————————————————————————————————-

Byl to boj, ale stálo to za to.

Ještě jim ani nestačila uschnout propocená sportovní trička z víkendové soutěže, a už zase musejí do hasičské uniformy. Na své sportovní výkony ale mohou být rozhodně pyšní.

Víkendová republiková soutěž v Českých Budějovicích ukázala, že v Ústeckém kraji máme mezi hasiči výborné sportovce. Dva tituly mistra republiky. Jakub Pěkný za profíky a Tomáš Vlček za dobrovolné hasiče vybojovali pro Ústecký kraj, a potažmo Teplice parádní mistrovské tituly.

Prvenství ve dvojboji, za úspěchy na věži a také stovce přes překážky, mezi profíky přiváží Jakub Pěkný z Hasičského záchranného sboru  Teplice. Mistrovský titul z věže veze z Budějovic ve své kategorii Tomáš Vlček z SDH Lhenice. Oba nejsou žádní nováčci. Navíc se oba mohou už také pochlubit nejvyššími úspěchy na mistrovství světa.

Mistrovství republiky v požárním sportu 2014Dvoumetrový  Jakub Pěkný je nejen nejrychlejším hasičem v republice, ale slavil tento titul také v celé světě. Podobně tak lhenický mladík Tomáš Vlček. I na něj mohou být v malé obci na Teplicku, kde slouží v týmu tamních dobrovolných hasičů opravdu pyšní.

„Jako každý jiný sport je to hodně o tréninku,“ říká Jakub Pěkný. A především lezení na věž je třeba nacvičit a propilovat. „Závodník startuje se žebříkem v ruce, který má minimálně 8,5 kila a je speciálně pro tento sport. Na konci má hák. Ten musíte zapíchnout do prvního okna, vylézt po něm, přehodit do druhého poschodí a takto se postupuje až nahoru. Za parapetem v nejvyšším patře jsou pak došlapové desky, na kterou když došlápnete, tak zastavíte čas,“ popisoval Jakub Pěkný, co obnáší výlez na  kolmou věž, když tohoto borce v rádiu zpovídal ve svém pořadu už vloni moderátor Václav Moravec.

Vyhlášení výsledků na MR 2014 hasičů v Českých Budějovicích. Na snímku uprostřed Tomáš Vlček z SDH Lhenice.Tomáš Vlček ze Lhenic, kde působí coby dobrovolný hasič, se neztratil už ani na loňském republikovém mistrovství. Navíc uspěl i na mistrovství ve světě. Získat takový titul je vždy pro hasiče zážitek: „Dlouhou dobu jsem si vůbec neuvědomoval, že jsem něco takového vyhrál, ale když to přišlo, tak to byl krásný pocit. Rodina a příbuzní mě v tomto sportu hodně podporují,“ komentoval. Podobně by jistě reagoval i nyní. Bezprostřední reakce na víkendové úspěchy zjišťujeme.

Kromě dvou zmíněných titulů vybojovali borci z ústeckého kraje také další medaile. Jakub Pěkný byl dvakrát druhý, na věži a také v běhu přes překážky na stometrové trati (což mu zajistilo mistra ve dvojboji). Tomáš Vlček byl ještě třetí v běhu 100 metrů překážek. Na snímku je při ceremoniálu za úspěch na věži.

Tým SDH Lhenice skončil na mistrovství dobrovolných jednotek v druhé polovině výsledkové listiny. I tak ale blahopřejeme, především Tomášovi Vlčkovi za předvedené výkony.

HZS Ústeckého kraje vyjelo na republikovou soutěž ve složení: Miroslav Palán (vedoucí), Jan Míka (trenér), Lukáš Khýr, Pavel Hrubeš, Martin Hovorka, Martin Vlček, David Somol, Ladislav Stárek, Jakub Pěkný (mistr světa v disciplíně 100 metrů s překážkami a několikanásobný mistr ČR ve výstupu na věž, běhu na 100 m a dvojboji), Pavel Vácha, Jan Finda, Václav Šeiner.

- Je třeba také zmínit, že na mistrovství republiky se probojovaly i ženy s SDH Hrobce z Ústeckého kraje. Podobně jako Lheničtí muži skončily ve své kategorii celkově v druhé polovině výsledkové listiny.

————————————————————————————————-

Běh na 100 m s překážkami

V sobotu před polednem začal na českobudějovickém stadionu TJ Sokol závod profesionálních hasičů v běhu na 100 metrů s překážkami.Délka dráhy je 100 m. Ve vzdálenosti 23 m od startu je umístěna uprostřed dráhy překážka o šířce a výšce 2 m. Za touto překážkou si závodník vezme dvě hadice C-52 mm, 20 m dlouhou. Deset metrů za hadicemi začíná náběhový můstek kladiny délky 2 m a šířky 25 cm. Stejných rozměrů je i seběhový můstek. Vlastní kladina je dlouhá 8 m, široká 18 cm a vysoká 1,2 m. Ve vzdálenosti 25 m před cílem je vyznačeno území pro umístění rozdělovače. Soutěžící zaujme postavení na startu, po odstartování překoná překážku, uchopí hadice a rozvine je před, na, nebo za kladinou, přeběhne kladinu, seskočí z kladiny za ohraničující čáru do vlastní dráhy, spojí hadice, jednou půlspojkou je napojí na rozdělovač, připojí proudnici a proběhne cílem.

Čtyřpodlažní cvičná věž

Mistrovství republiky v požárním sportu 2014Konstrukci čtyřpodlažní cvičné věže tvoří kovové profily obložené z přední strany prkny, ve kterých jsou ve druhém, třetím a čtvrtém podlaží umístěna okna o rozměrech 110×187 cm. Parapet okna druhého podlaží je ve výšce 425 cm a vzdálenosti mezi parapety druhého, třetího a čtvrtého podlaží jsou 330 cm. V jednotlivých podlažích jsou pod okny podlahy ve vzdálenosti 80 cm pod parapety. Při plnění disciplíny se pod věží umisťuje z bezpečnostních důvodů zajišťovací poduška. Hmotnost hákového žebříku musí být nejméně 8,5 kg. Výstup do 4. podlaží cvičné věže je velmi náročná disciplína, spojující v sobě výbušnou sílu rukou s koordinací nohou. Tuto disciplínu plní jen profesionální hasiči.

Soutěžící uchopí žebřík a zaujme postavení na startu (startovní čára je vzdálena 32,25 m od cvičné věže). Držený žebřík může startovní čáru přesahovat podle potřeby závodníka. Ruce soutěžícího mohou přesahovat přes startovní čáru, pokud se dotýkají jen žebříku. Start může být nízký nebo vysoký, při vysokém startu se žebřík musí dotýkat země. Po odstartování doběhne se žebříkem k věži, zavěsí jej na parapetní desku okna 2. podlaží cvičné věže, vystoupí po něm, vysedne na parapetní desku, převěsí žebřík do 3. podlaží, vystoupí po něm, vysedne na parapetní desku, převěsí žebřík do 4. podlaží a vystoupí po něm. Pokus je ukončen, dotkne-li se soutěžící podlahy ve 4. podlaží cvičné věže. Při měření disciplíny elektrickou časomírou se jednoznačně stanoví způsob a podmínky pro ukončení pokusu, se kterými musí být soutěžící před zahájením disciplíny seznámeni.

Deník byl mediálním partnerem celého mistrovství.

Velké díky a gratulace za OSH Teplice přeje Viera Nejedlá

 

výsledky krajskéko kola

15. 6. 2014

hra Plamen

1. místo – SDH Velký Šenov – OSH Děčín

2. místo – SDH Litoměřice – OSH Litoměřice

3. místo – SDH Cítoliby – OSH Louny

4. místo – SDH Duchcov – OSH Teplice

5. místo – SDH Strupčice – OSH Chomutov

6. místo – SDH Božtěšice – OSH Ústí nad Labem

celkové výsledky

 

celoroční činnost dorostu

dorostenky družstva

1. místo – SDH Duchcov – OSH Teplice

2. místo – SDH Krásná Lípa – OSH Děčín

dorostenky – jednotlivci

kategorie mladší

1. místo – Artimová Simona – SDH Libočany – OSH Louny

kategorie střední

1. místo – Hůlková Tereza – SDH Telnice – OSH Ústí nad Labem

2. místo – Benešová Denisa – SDH Lhenice – OSH Teplice

3. místo – Lingrová Aneta – SDH Strupčice – OSH Louny

kategorie starší

1. místo – Fellerová Anežka – SDH Hostomice – OSH Teplice

2. místo – Mysíková Tereza – SDH Předonín – OSH Litoměřice

3. místo – Krzáková Jiřina – SDH Rybniště – OSH Děčín

celkové výsledky – dorostenky

 

dorostenci

1. místo – SDH Lhenice – OSH Teplice

2. místo – SDH Mojžíř – OSH Ústí nad Labem

3. místo – SDH Obora – OSH Louny

4. místo – SDH Horní Podluží – OSH Děčín

kategorie mladší

1. místo – Drška Matěj – SDH Duchcov – OSH Teplice

2. místo – Mach Jakub – SDH Libouchec – OSH Ústí nad Labem

kategorie střední

1. místo – Kramarski Marek – SDH Bílence – OSH Chomutov

2. místo – Fischer Paul Peter – SDH Brozany nad Ohří – OSH Litoměřice

3. místo – Turč Tomáš – SDH Duchcov – OSH Teplice

kategorie starší

1. místo – Drapák Patrik – SDH Duchcov – OSH Teplice

2. místo – Kopřiva František – SDH Telnice – OSH Ústí nad Labem

3. místo – Rajnoha Matěj - SDH Bechlín – OSH Litoměřice

celkové výsledky dorostenci

  GRATULUJEME :)

Letošní ročník sice navštívil menší počet družstev, než v minulých ročnících, ale pořád počet soutěžících byl úctyhodně vysoký. Závodu se zúčastnilo 36 družstev ze tří okresů! Rekord v počtu družstev tedy sice pokořen nebyl, ale pořád se jedná o jednu z nejvíce navštěvovanou soutěž v branném běhu mladých hasičů v ústeckém kraji. Na závodníky opět čekal dvoukolový systém, který celý závod, již tradičně, velmi urychluje. Celý závod i s vyhlášením výsledků a předáváním cen, tak skončil před 13tou hodinou. Hladký průběh soutěže pomáhaly opět zajistit samotné zúčastněné sbory, jelikož rozhodčích bylo potřeba velké množství – kvůli dvoukolovému systému, kdy jsou všechny disciplíny dvojité, což umožňuje, aby vybíhaly dvě družstva současně. Je potřeba vyjádřit velké poděkování všem rozhodčím a lidem, kteří na těchto závodech pomáhali. Bez těchto lidí by se závody daly jen těžko uspořádat. Opravdu děkujeme všem co pomohli. Poděkování patří především Obci Háj u Duchcova, bez které by se tato soutěž nemohla uskutečnit. Děkujeme tedy za velkou finanční podporu. Poděkování, ale patří také všem ostatním sponzorům, kteří byli uvedeni. Na trati závodu bylo celkem 2x 8 stanovišť a to: střelba ze vzduchovek, džberovka, topografie, požární ochrana, hod na cíl, zdravověda, rozvinutí hadice na cíl a hlavolam. Letos se závodníci mohli opět tešit na zajímavé a lákavé ceny, např. v podobě DVD,nové hadice, deskových her pro každého z vítězného družstva, čelovky, flashdisky, apod.

Výsledky závodu:

Přípravka:

1. místo Osek – celkový výsledek 53 bodů

2. místo Braňany – 65 bodů

3. místo Modlany – 66 bodů

4. Osek + Srbice – 69 bodů

5. Braňany + Úpořiny – 77,3 bodů

Mladší:

1. místo Lhenice – 45,3 bodů

2. místo Osek II – 58,3

3. místo Osek I – 60

4. Háj III – 65

5. Obrnice – 67,3

6. Lenešice II – 70,3

7. Duchcov – 72

8. Hostomice I – 72,3

9. Háj IV – 74,3

10. Háj I – 76

11. Háj II – 81

12. Košťany – 85,3

13. Hostomice II – 86

14. Úpořiny – 87

15. Modlany – 89

16. Světec – 96

17. Lenešice I – 96

18. Srbice – 102

19. Hora sv. Kateřiny – 114

Starší:

1. místo Duchcov – 66,3

2. místo Obrnice – 85,3

3. místo Srbice – 85,3

4. Mikulov – 109,3

5. Hora sv. Kateřiny – 129

6. Světec – 135

Dorost:

1. místo Háj I – 46

2. místo Duchcov – 57

3. místo Háj II – 61,3

4. Hora sv. Kateřiny – 70,3

5. Košťany – 71,3

6. Světec – 122

Absolutní vítěz – s nejmenším počtem trestných bodů – Lhenice mladší (26 bodů) – obdrželi putovní pohář Memoriálu Jaroslava Jaroše.

V neděli 11.5.2014 se uskuteční již 13. ročník soutěže mladých hasičů o
pohár ředitele HZS ÚK ÚO Teplice na sportovišti ZŠ Buzulucká v Teplicích

Do 8.30h dojezd.
Pro ty, kteří neví, tak je to až na konci Teplic ve směru na Duchcov
vlevo, viditelné ze silnice. Poblíž už budou směrové šipky.
Časový harmonogram soutěže je v příloze.
Budeme se těšit na hojnou účast a očekáváme, že se včas přihlásíte :)
:-) nahlásit je třeba obratem; bude jednotná mašina.

Přihlásí se dobrovolní rozhodčí?????????

TERMÍN přihlášení je do 3.5.2014

 

Časový harmonogram soutěže:

8:00 – 8:30    : dojezd soutěžních družstev

8:30 – 8:45    : prezentace, předání občerstvení pro soutěžící vedoucím družstev

8:50               : oficiální zahájení soutěže

9:00 – 12:30  : plnění soutěžních disciplín štafeta 4x60m a požární útok (stanovený čas je odvislý na množství soutěžních družstev a stanovení počtu pokusů)

12:45             : vyhlášení výsledků, předání diplomů a cen

13:00             : ukončení soutěže

 

Seriál je určen pro závodníky – jednotlivce, členy Sborů dobrovolných hasičů, kategorie mladší a starší žáci, dorost, kteří mají trvalé bydliště na území Ústeckého kraje. Soutěžní disciplína je běh na 60 m s překážkami pro kategorii mladší a starší žáci dle Směrnic celostátní hry Plamen v aktuálním znění. Pro kategorii dorost, muži a ženy do 20 let jde o běh na 100 m s překážkami.

místa a termíny konání:

  • okres Teplice – Lhenice – hřiště – neděle 4. května 2014
  • okres Chomutov – Chomutov – stadion - neděle 8. června 2014
  • okres Louny – Telce – hřiště - neděle 14. září 2014
  • finálové kolo: Ústí nad Labem – stadion – sobota 27. září 2014 

 

 

Generální partner

STIMAX International, s.r.o.

Hlavní partneři:

Koutný spol. s.r.o.,

Madal Bal, a.s.

Partner soutěže:

GUMOTEX, akciová společnost,

Pavliš a Hartmann, spol. s.r.o.

SAFE TIME, spol.s.r.o.

Holík International, s.r.o.

Václav Vytlačil, SUPPORT MED

 

STIMAX CUP 2014 – PROPOZICE SOUTĚŽE