Počasí

-2.2°C
Feels like -2.2°C
Mostly Cloudy

Today:
2°C / -5°C
Tomorrow Friday Saturday
-1° / -5° -2° / -5° -2° / -6°


Data powered by

 

Zápis z jednání KORM – 25. ledna 2014 – Ústí nad Labem

1) aktualizace kontaktů:

OSH

jméno, příjmení

telefon

email

Děčín

Lenka Holubová

775 865 993

lenka.soptik@seznam.cz

Chomutov

Dana Fisková

721 325 721

danka.f@centrum.cz

Litoměřice

Martin Šimek

602 482 210

simek.kofola@centrum.cz

Jindřiška Mikešová

724 094 622

jindriskamikesova@seznam.cz

Louny

Pavel Vaňourek

724 290 073

P.Vanourek@seznam.cz

Most

Miroslav Grosser

724 870 343

Grosser1@seznam.cz

Teplice

Mgr. Alena Krejčová

604 540 192

mgr.alena.krejcova@seznam.cz

Jaroslav Feller

725 063 826

Jaroslav.Feller@seznam.cz

Ústí n. L.

Martina Crháková

721 722 075

doubravova.mar@volny.cz

 

KSH Ústecký kraj

www.kshusti.estranky.cz

OSH Děčín

http://oshdecin.webnode.cz/

OSH Litoměřice

www.oshlitomerice.estranky.cz

OSH Louny

www.oshlouny.cz

OSH Teplice

www.oshteplice.websnadno.cz  – do března

www.oshteplice.cz

OSH Ústí nad Labem

www.oshusti.estranky.cz

nemají stránky: OSH Chomutov, OSH Most

 

2) plán na rok 2014:

Krajské akce

ÚT 13. 5.              Speciální hasičská olympiáda – ZŠ E. Krásnohorské, Ústí n. L.

NE 1. 6.                Školení rozhodčích mládež – účastnící krajského kola – od 9:00 v ÚL

14. – 15. 6.           Krajské kolo: hra Plamen, dorost, požární sport – Teplicko

21. 6.                   Den záchranářů Ústeckého kraje – Děčín

30. 8.                   Hasičská drakiáda  + Den otevřených dveří požární stanice Petrovice

27. 9.                   Závěr TOHATSU CUP + krajské šedesátkování a stovkování

 

Republikové akce:

PÁ 11. 4.              Školení hospodářů SH ČMS – Přibyslav

12. 4.                  Celostátní aktiv vedoucích OORM a KORM – Přibyslav

9. – 11. 5.            Školení hlavních vedoucí táborů – Přibyslav

ST 14. 5.              Český den proti rakovině

24. 5.                   Zahájení oslav 150. výročí vzniku prvního českého sboru

dobrovolných hasičů na území českého království – Velvary

6. 6. – 7. 6.           Hasičské slavnosti Litoměřice

http://www.hasicsketradice.cz/2014-hasicske-slavnosti

27. 6. – 29. 6.       Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním

sportu – České Budějovice

2. 7. – 6. 7.                   Mistrovství ČR hry Plamen a dorostu – Brno

13. 7. – 20. 7.       Mistrovství světa dorostu v požárním sportu – Svitavy

29. 8. – 31. 8.       Pyrocar

http://www.pyrocar.estranky.cz/

27. 9.                   Mistrovství ČR v disciplínách CTIF – Dvůr Králové nad Labem

29. 11. – 30. 11.   Školení Vedoucí I. stupeň + Rozhodčí I. stupeň (nováčci) – Přibyslav

 

Přehled prázdnin:

3. 2. –  9. 2.                            jarní prázdniny – Ústí nad Labem, Chomutov, Most

17. 2. – 23. 2.                         jarní prázdniny – Louny

24. 2. –   2. 3.                         jarní prázdniny – Litoměřice, Děčín

3. 3. –  9. 3.                            jarní prázdniny – Teplice

ČT 17. 4. a PÁ 18. 4.              velikonoční prázdniny

28. 6. – 31. 8.                         hlavní prázdniny

PO 27. 10. a ST 29. 10.          podzimní prázdniny

PO 22. 12. až PÁ 2. 1. 2015    vánoční prázdniny

 

3) zahájení hry Plamen a celoroční činnosti dorostu – ZPV

okres

datum

místo

Děčín

Chomutov

Most

říjen 2013

Hora svaté Kateřiny

Litoměřice

19. dubna 2014

Vědomice

Louny

19. 10. 2013

Podbřany

Teplice

15. 9. 2013

Lhenice

Ústí nad Labem

5. dubna 2014

Božtěšice

 

přípravka

mladší

starší

dorost

družstva

dorostenci

družstva

dorostenky

družstva

smíšená

jednotlivci

dorostenci

jednotlivci dorostenky

Děčín

 

Chomutov

Most

Litoměřice

8

11

12

1

24

16

Louny

1

4

13

1

1

3

6

Teplice

6

15

11

1

1

1

12

12

Ústí n. L.

11

12

7

1

9

8

celkem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4) školení vedoucích v roce 2014:

okres

datum

místo

Děčín

21. a 22. listopadu

Chomutov

22. 3., 5. 10.

Most

Litoměřice

říjen nebo listopad 2014

Louny

8. 2. 2014

Louny

Teplice

říjen nebo listopad 2014

Ústí nad Labem

PÁ 21. března – SO 22. března

sobota 8. listopadu

Ústí nad Labem

 

od 2012 platí následující systém:

III. stupeň

pro začínající vedoucí starší 18 let a instruktory ve věku od 15 do 18 let
uděluje OORM, KORM, ÚORM
obnova jednou za 2 roky

II. stupeň

pro vedoucí kolektivů a družstev starších 18 let
nejdříve však 3 roky po splnění kvalifikace III. stupně
uděluje OORM, KORM, ÚORM
obnova jednou za 2 roky

I. stupeň

pro vedoucí kolektivů a družstev starších 18 let
nejdříve však 5 let po splnění kvalifikace II. stupně
uděluje ÚORM
obnova jednou za 5 let

 

Způsob průběhu a hodnocení zkoušek:

Získaná kvalifikace má trvalý charakter. Její získání nelze anulovat, pouze v době, kdy nebyla řádně obnovena, není vedoucí oprávněn do doby obnovení pracovat s mládeží v rámci SH ČMS (stává se neaktivním vedoucím).

 

Obsah písemného testu a náplň ústní a praktické zkoušky jsou tvořeny dle aktuálních

Učebních textů pro vedoucí a instruktory kolektivů mladých hasičů, alespoň třetinu otázek však tvoří otázky z aktuální Směrnice hry Plamen a Směrnice pro celoroční činnost dorostu SH ČMS a dalších doporučených publikací a dokumentů.

 

Obecná úspěšnost:

  • písemný test – 80% úspěšnosti
  • ústní zkouška – klasifikace – známka 1 až 3, za úspěšně složenou zkoušku se bere známka 1 nebo 2
  • praktická zkouška – klasifikace – známka 1 až 3, za úspěšně složenou zkoušku se bere známka 1 nebo 2

 

a) III. stupeň

  • písemný test – má celkem 40 otázek

úspěšnost: písemný test – maximálně 8 chyb

  • ústní zkouška – obsahuje odpověď na 3 vylosované otázky
  • praktická zkouška

 

b) II. stupeň

  • písemný test – má celkem 70 otázek

úspěšnost: písemný test – maximálně 14 chyb

  • ústní zkouška – obsahuje odpověď na 5 vylosovaných otázek
  • praktická zkouška

 

c) I. stupeň

  • písemný test – má celkem 100 otázek

úspěšnost: písemný test – maximálně 20 chyb

  • ústní zkouška – obsahuje odpověď na 7 vylosovaných otázek
  • ústní prezentace projektu na zvolené téma
  • praktická zkouška

 

5) školení rozhodčích v roce 2014:

okres

datum

místo

Děčín

Chomutov

Most

Litoměřice

Louny

8. 2. 2014

Louny

Teplice

15. 3. 2014 – od 10:00

Košťany

Ústí nad Labem

 

6) okresní kolo hry Plamen v roce 2014:

okres

datum

místo

Děčín

sobota 17. 5.

Jílové

Chomutov

pátek 16. 5. + sobota 17. 5.

Nezabrlice

Most

sobota 24. 5 + neděle 25. 5.

Obrnice

Litoměřice

sobota 17. 5. + neděle 18. 5.

Brozany

Louny

pátek 16. 5. až neděle 18. 5.

Podobořany

Teplice

sobota 24. 5. + neděle 25. 5.

Krupka

Ústí nad Labem

sobota 24. 5. + neděle 25. 5.

Svádov

 

7) okresní kolo celoroční činnosti dorostu

okres

datum

místo

Děčín

sobota 17. 5.

Jílové

Chomutov

neděle 18. 5. 2014

Nezabrlice

Most

sobota 24. 5. + neděle 25. 5.

Obrnice

Litoměřice

sobota 3. 5. 2014

sobota 17. 5. + neděle 18. 5.

Brozany

Louny

Teplice

sobota 24. 5. + neděle 25. 5.

Krupka

Ústí nad Labem

sobota 17. 5.

Svádov

8) příprava krajského kola 2014

  • pořádající OSH: Teplice
  • místo: Krupka
  • termín: sobota 14. 6. + neděle 15. 6.
  • velitel soutěže: Herbert Barták
  • hlavní rozhodčí: Martina Bláhová
  • vedoucí technické čety:
  • časomíra: OSH Teplice, záloha: OSH Louny, OSH Ústí nad Labem
  • zajištění překážek: OSH Teplice
  • motorové stříkačky: OSH Teplice, případně HZS
  • společné nářadí: viz. směrnice – např. motorové stříkačky, proudnice, PHP, …
  • kauce – 200 Kč (protest k rozhodčímu disciplíny) – 400 Kč (protest k hlavnímu rozhodčímu) – 600 Kč (protest k odvolací komisi)
  • strava:
    • do OZ zařadit, že si závodníci a rozhodčí přivezou vlastní příbor, hrneček, talíř nebo ešus
    • děti: sobota oběd, sobota večeře, neděle snídaně
    • dorost: neděle oběd
  • ubytování:

rozvržení:    časový harmonogram bude součástí OZ nebo obdrží družstva při příjezdu

děti:

  • sobota 14. 6.:
    • dopoledne: ZPV + štafeta požárních dvojic
    • odpoledne: štafeta 4 x 60 m, štafeta CTIF, útok CTIF
  • neděle 15. 6. – požární útok

dorost: vše v neděli 15. 6.

rozlosování:

děti

dorostenci

(družstva i jednotlivci)

dorostenky

(družstva i jednotlivci)

1.

Ústí nad Labem

Litoměřice

Ústí nad Labem

2.

Louny

Most

Most

3.

Teplice

Ústí nad Labem

Teplice

4.

Most

Teplice

Chomutov

5.

Litoměřice

Louny

Louny

6.

Chomutov

Děčín

Děčín

7.

Děčín

Chomutov

Litoměřice

 

9) tábory 2014

okres

pořádá

datum

místo

Děčín

Chomutov

Jirkov

v letošním roce nepořádají žádný tábor – OSH: Most, Litoměřice, Louny, Teplice,Ústí nad Labem

 

změny vyhlášky 106:

http://www.dh.cz/dokumenty/zakony/106-2001.pdf

 

10) evidence kraje – k 22. 1. 2014 mají platné zkoušky:

Okres

Garant vzdělávání

hlavní vedoucí táborů – doživotně

rozhodčí 1. stupeň

Děčín

Lenka Holubová

Lenka Holubová

Jiří Sucharda

Nikola Turková

Chomutov

Jiří Kolář

Jan Procházka

Renáta Špidlíková

Mgr. Dana Wachtfeidlová – Fisková

Zdeňka Čejková

Pavel Kment

Most

Litoměřice

Zdeněk Cuc

Jiřina Fialová

Ivan Kubíček

Louny

Jiří Minařík

Lucie Skřivánková

Martina Bláhová

René Sádovský

Teplice

Herbert Barták

Ladislav Dedecius

Stanislav Kovrzek

Marek Řehák

Jindřich Zwettler

Roman Žižka

Jaroslav Feller

Ústí n. L.

Mgr. Martina Crháková

František Brabec

Mgr. Martina Crháková

Ing. Jan Doubrava

Tomáš Mikšovský

Dana Slavková

Aleš Šantora

Petra Vyhňáková

Mgr. Martina Crháková

 

11) různé:

1) nové pojištění:

Od 1. 1. 2014 dochází k zásadní změně v úrazovém pojištění mladých hasičů:

  • Stávající smlouva s pojišťovnou Generali končí 31. 12. 2013 a na základě výběrového řízení bude od nového roku platná smlouva s pojišťovnou Kooperativa.
  • Pro uplatnění odškodnění za úraz je rozhodující datum, kdy k úrazu došlo, tedy veškeré úrazy, ke kterým došlo do 31. 12. 2013 se budou řešit s pojišťovnou Generali na stávajících formulářích a se stávajícím číslem smlouvy. Nárok z úrazového pojištění se může uplatnit až 3 roky po úraze.
  • Úrazy, ke kterým dojde od 1. 1. 2014 se budou řešit již dle nové smlouvy s pojišťovnou Kooperativa. Veškeré další informace k této smlouvě (text smlouvy, formuláře, návody…) vám zašleme, až obdržíme podrobnosti od České rady dětí a mládeže počátkem roku 2014.

2) Mladí hasiči jsou pojištěni pouze pojistnou smlouvou u Kooperativy.

Pojistka HVP byla změněna k 1. 1. 2013 a jsou zde pojištěni pouze hasiči od 18 let.

 

3) Český halový pohár v běhu na 60 m s překážkami – ČHP 2014

         http://www.dh.cz/dokumenty/mladez/docasne/2014-12/chp-2014.pdf

Závody zařazené do seriálu pro I. ročník v roce 2014 jsou:

  • 22. a 23. 3. 2014 – Ostravsko-beskydské šedesátky – pořádá SDH Ostrava – Michálkovice a SDH Dolní Bečva, místo Ostrava
  • 29. 3. 2014 – Jablonecké šedesátkování – pořádá OSH Jablonec nad Nisou, místo Jablonec nad Nisou
  • 8. 11. 2014 – Memoriál Marty Habadové – pořádá MSH hl. m. Prahy, místo Praha

 

3) Testové otázky pro dorost platné pro ročník 2013/2014

http://www.dh.cz/dokumenty/souteze/mladez/test-po-2013.pdf

 

4) Krajský výběr dorostu pro nominaci na MČR

  • na jednání ÚORM 10. prosince 2013 byla tato varianta zakázána
  • závodníci musí řádně projít okresním a krajským kolem dle aktuálních směrnic
  • našemu kraji byla v roce 2013 udělena výjimka kvůli povodním

 

5) Kemp dorostu

  • zkusit projednat ve Lhenicích kemp pro dorost
  • sobota + neděle
  • konec března, duben
  • pro všechny kategorie dorostu
  • zaplatí si dorostenci a dorostenky sami
  • cíl: naučit běhat dorostence překážky, pracovat s materiálem, naučit je jak se roztrénovat před samotným závodem
  • oslovit i Jakuba Pěkného
  • zvážit rozdělení dorostenců a dorostenek zvlášť – podle zájmu
  • vedoucí okresních rad mají za úkol zjistit, zda by o to byl vůbec zájem

 

6) Krajské šedesátkování a stovkování

 

hlavní partner: HOC – Hasičské obchodní centrum

 

místa a termíny konání:

  • okres Teplice – Lhenice – hřiště – dvě tartanové dráhy – neděle 4. května 2014
  • okres Chomutov – Chomutov – stadion – neděle 8. června 2014
  • okres Louny – Telce – hřiště – neděle 14. září 2014
  • finálové kolo: Ústí nad Labem – stadion – tartan – sobota 27. září 2014

 

soutěžní kategorie pro rok 2014:

běh na 60 m s překážkami

1)   mladší žáci – dívky – od 6 do 11 let

2)   mladší žáci – chlapci – od 6 do 11 let

3)   starší žáci – dívky – od 11 do 15 let

4)   starší žáci – chlapci – od 11 do 15 let

Znamená to, že v roce 2014 nesmí soutěžící dovršit v mladší kategorii 12 let a v kategorii starší 16 let.

běh na 100 m s překážkami

5)   dorost – dívky – 13 – 15 let

6)   dorost – dívky – 16 – 18 let

7)   dorost – chlapci – mladší (13 – 14 let), střední (15 – 16 let)

8)   dorost – chlapci – starší – 17 – 18 let

 

úkol pro M. C. a VV: do konce února dořešit s HOC a uveřejnit informace