Pohár Nelsonské katastrofy Osek

Dne 4. ledna 2014 při 80. výročí Nelsonské katastrofy pořádal Sbor dobrovolných hasičů v Oseku 40.ročník o ,, Pohár Nelsonské katastrofy “ závod všestranosti mladých hasičů.

Po náročné přípravě tratě a bohatého občerstvení jsme byli schopni zahájit závod, který se konal následující den. V brzkých ranních hodinách jsme zajistili veškerá stanoviště pro závodníky. Soutěži předcházelo uctění památky obětí Nelsonské katastrofy, položení kytice a minuta ticha na jejich památku.

Po nástupu všech družstev byl zahájen samotný závod. Mladí závodníci byli natěšeni, a i přes částečnou nepřízeň počasí vyrazili vstříc osudu plnit stanovené úkoly. Závodu se zúčastnilo celkem 22 družstev po 5-ti členných hlídkách. Po doběhnutí do cíle bylo zajištěno občerstvení v jídelně ZŠ v Hrdlovské ulici. Na zkrácení dlouhé chvíle proběhla ukázka sebeobrany, která se závodníkům velice líbila a vyplnila čas při čekání na výsledky. Po skončení závodů všech účastníků jsme se přemístili do výše uvedené jídelny, kde bylo vyhlášení vítězů. Při vyhlašování byly předány i putovní poháry všech kategorií. Jsme velice nadšení, že 2 ze 3 putovních pohárů zůstaly doma v Oseku, a to v kategorii přípravky (děti do 6-ti let) a mladších hasičů. Třetí pohár putoval do Cítolib v okrese Louny.

Závod se všem účastníkům líbil, všichni se těšíme na další ročník. Velice nás potěšilo, že hasiče přišli podpořit hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a europoslanec Ing. Jaromír Kohlíček,CSc., který se účastní všech závodů pořádaných v Oseku. Závěrem bychom chtěli poděkovat Městu Osek a místostarostovi Ing.Hlinkovi, který pravidelně jezdí podpořit naše závodníky při všech domácích závodech. Nebýt všech těchto jmenovaných a ostatních sponzorů, nemohli bychom tyto závody v takovém kvalitním rozsahu uskutečnit. Každé družstvo odešlo s bohatou odměnou. Děkujeme všem, kteří pomohli tento závod uskutečnit.

 

Hana Fuchsová

Ladislav Brych

za SDH Osek

Příspěvek byl publikován v rubrice Články ze soutěží. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.